Rekrutacja 2020/2021

Wszyscy kandydaci, którzy złożyli zgłoszenia, zostali przyjęci do klasy 1 w roku szkolnym 2020/21.

E - nauczanie

 
Szanowni Rodzice, Uczniowie.
W okresie od 16 do 25 marca br. szkoła będzie prowadzić e-nauczanie.
Prosimy o systematyczne logowanie się do systemu LIBRUS Synergia.
Codziennie, zgodnie z planem lekcji, nauczyciele będą zamieszczali materiały do samodzielnej nauki w domu.
Codziennie w godz. 9.00 - 11.00 będą dostępni online w celu udzielania wszelkich informacji.

Kochaj mnie mądrze

     W naszej szkole gościliśmy Księdza dr Jerzego Smolenia, który poruszył problem „mądrego kochania” dzieci przez rodziców.  Ksiądz jest psychoterapeutą, wykładowcą w Akademii Ignatianum, był także doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Zwrócił się on do rodziców z apelem, aby dzieci  kochać mądrze. Co to znaczy?
Wymienił on między innymi takie kwestie:

Czytaj więcej: Kochaj mnie mądrze

DZIEŃ DLA KSIĄŻKI

 Korzyści, jakie przynosi czytanie książek, można wyliczać w nieskończoność. Tymczasem dziś, w cyfrowym świecie, czytanie staje się nie lada wyzwaniem. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła nasza szkoła,  był okazją do wzmocnienia motywacji czytelniczej wśród uczniów klas I-VIII.

Czytaj więcej: DZIEŃ DLA KSIĄŻKI

Akademia Młodego Technika

W czwartek 19.12.2019r. chętni uczniowie klas ósmych z naszej szkoły gościli w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej, gdzie wzięli udział w Limanowskiej Akademii Młodego Technika. Celem warsztatów było przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły poprzez zaprezentowanie profili poszczególnych zawodów. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności niezbędne w późniejszej pracy zawodowej.

Czytaj więcej: Akademia Młodego Technika

Wiem więcej o Aids

1 grudnia to dzień, w którym ludzie na całym świecie dzielą się zdobytą wiedzą na temat tego, jak zapobiegać zakażeniom, pomagać chorym na AIDS, a także walczyć z nietolerancją. Dyskryminacja chorych, to często wynik reakcji lękowych niemających nic wspólnego z ochroną przed zakażeniem.

Czytaj więcej: Wiem więcej o Aids

Ósmoklasiści na Święcie Zawodów

W środę tj. 27 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyła się kolejna edycja Święta Zawodów. Impreza organizowana jest w ramach promocji kształcenia zawodowego i szkół realizujących projekty ze środków unijnych, które wpływają na modernizację kształcenia zawodowego w powiecie limanowskim.

Czytaj więcej: Ósmoklasiści na Święcie Zawodów

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

„Czytać to bardziej żyć” (Carlos Ruiz Zafόn) - pod takim hasłem przebiegały tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki. Tradycyjnie już część naszych uczniów, w tym klubowicze (Szkolny Klub Czytelniczy), uczestniczyła w wyjeździe na to wydarzenie.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Marsz Trzeźwości

17.10.2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy odbył się Marsz Trzeźwości w ramach kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. Czytaj więcej: Marsz Trzeźwości