Wiem więcej o Aids

1 grudnia to dzień, w którym ludzie na całym świecie dzielą się zdobytą wiedzą na temat tego, jak zapobiegać zakażeniom, pomagać chorym na AIDS, a także walczyć z nietolerancją. Dyskryminacja chorych, to często wynik reakcji lękowych niemających nic wspólnego z ochroną przed zakażeniem.

Czytaj więcej: Wiem więcej o Aids

Ósmoklasiści na Święcie Zawodów

W środę tj. 27 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyła się kolejna edycja Święta Zawodów. Impreza organizowana jest w ramach promocji kształcenia zawodowego i szkół realizujących projekty ze środków unijnych, które wpływają na modernizację kształcenia zawodowego w powiecie limanowskim.

Czytaj więcej: Ósmoklasiści na Święcie Zawodów

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

„Czytać to bardziej żyć” (Carlos Ruiz Zafόn) - pod takim hasłem przebiegały tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki. Tradycyjnie już część naszych uczniów, w tym klubowicze (Szkolny Klub Czytelniczy), uczestniczyła w wyjeździe na to wydarzenie.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Marsz Trzeźwości

17.10.2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy odbył się Marsz Trzeźwości w ramach kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. Czytaj więcej: Marsz Trzeźwości

Święto Szkoły

W kalendarzu szkolnym mamy wiele dni, które  ze względu na swój wyjątkowy charakter  - choćby inny niż tradycyjny przebieg  - zapisują się w pamięć. Mobilizują całą społeczność szkolną  do większego zaangażowania.

Czytaj więcej: Święto Szkoły

Dzień Edukacji Narodowej

  Światowy Dzień Nauczyciela od 5 października 1994 (oficjalnie zorganizowany pod patronatem UNESCO) w ponad stu państwach obchodzony jest w różnych miesiącach roku
(z wyjątkiem lipca, sierpnia i grudnia). W Polsce Dzień Nauczyciela zwany Dniem  Edukacji Narodowej przypada na 14 października.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Dbamy o dobro naszej planety

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest ochrona środowiska i traktuje ten problem po macoszemu, jak pusty frazes albo szumne hasło reklamowe. Tymczasem sytuacja jest na tyle poważna, że skutki niedbałości o Ziemię odczuwamy wyraźnie już dziś. Ważnym elementem edukacji społecznej jest kształtowanie świadomości ekologicznej w umysłach najmłodszych mieszkańców zielonej planety. 

Czytaj więcej: Dbamy o dobro naszej planety