Europejski Tydzień Kodowania: promowanie umiejętności cyfrowych

E.B. Odsłony: 44

Europejski Tydzień Kodowania, który odbędzie się w październiku tego roku, kolejny raz pomoże odmienić życie milionów obywateli z całej Europy i innych krajów, otwierając przed nimi świat umiejętności cyfrowych i innowacji.

Od 5 do 20 października szkoły, organizacje non-profit, kluby kodowania i inne organizacje mogą włączać się w wydarzenia związane z promowaniem programowania i rozwojem umiejętności myślenia obliczeniowego. Zapraszamy uczestników do organizacji własnych wydarzeń, rejestracji na stronie internetowej Europejskiego Tygodnia Kodowania i promowania inicjatywy wśród członków swojej sieci.

W tym roku odbędzie się już siódma edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania – oddolnej inicjatywy, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią dla osób w każdym wieku. Podczas tej edycji zależy nam na udziale szkół, zatem zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów ze szkół na wszystkich szczeblach kształcenia do zaangażowania się w inicjatywę i organizowania wydarzeń z uczniami w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Zachęcamy nauczycieli, by pokazali uczniom świat kodowania i zainspirowali ich do jego dalszego eksplorowania dzięki interesującym aktywnościom i lekcjom, zarówno w internecie, jak i bez użycia komputerów.

Świetnym pomysłem do zaangażowania jak największej liczby uczniów w twórczą przygodę z programowaniem jest także udział w wyzwaniu w ramach Tygodnia Kodowania dla wszystkich „Code Week 4 All”. Organizatorzy mogą nawiązać współpracę z innymi nauczycielami i organizacjami ze swojej sieci, korzystając z unikalnego kodu otrzymanego podczas rejestracji. Dzięki temu partnerzy z sieci będą mogli wykorzystać ten sam kod do rejestrowania własnych wydarzeń. Organizatorzy, którzy najbardziej zaangażują się w inicjatywę i połączą co najmniej dziesięć działań, zaangażują 500 uczniów lub trzy kraje, otrzymają Certyfikat doskonałości.

Nie przegap tegorocznej ekscytującej edycji! Odwiedź stronę internetową http://codeweek.eu/ i dowiedz się więcej na temat udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania, uzyskaj dostęp do materiałów dydaktycznych na temat kodowania dla uczniów i nauczycieli, a także sprawdź, jak zorganizować własne wydarzenie. Jeśli chcesz śledzić najnowsze informacje lub nawiązać kontakt z innymi organizatorami, zapraszamy na profile Europejskiego Tygodnia Kodowania w mediach społecznościowych: Facebook i Twitter.

Sprawdź jakie wydarzenia odbedą się w naszej szkole!