Dbamy o dobro naszej planety

Drukuj
Opublikowano
A. Kuziel Odsłony: 152

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest ochrona środowiska i traktuje ten problem po macoszemu, jak pusty frazes albo szumne hasło reklamowe. Tymczasem sytuacja jest na tyle poważna, że skutki niedbałości o Ziemię odczuwamy wyraźnie już dziś. Ważnym elementem edukacji społecznej jest kształtowanie świadomości ekologicznej w umysłach najmłodszych mieszkańców zielonej planety. 

 

 „Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. Do Polski ideę „sprzątania świata” sprowadziła Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia i Fundacji Sprzątanie Świata-Polska.

3-4 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę akcję. Zadanie to realizowaliśmy we współpracy z Powiatowym Centrum Ekologicznym w Limanowej
i Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kamienicy
. Dziękujemy wszystkim wychowawcom
 i wolontariuszom.

                                                                                                                                                          SU i AK