DZIEŃ DLA KSIĄŻKI

Drukuj
Opublikowano
U. Faltyn Odsłony: 152

 Korzyści, jakie przynosi czytanie książek, można wyliczać w nieskończoność. Tymczasem dziś, w cyfrowym świecie, czytanie staje się nie lada wyzwaniem. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła nasza szkoła,  był okazją do wzmocnienia motywacji czytelniczej wśród uczniów klas I-VIII.

 

 Udział naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa wyzwolił wiele działań związanych z promocją książki, które w efekcie przyczyniły się do zwiększenia liczby czytających, ale i częstotliwości kontaktu z lekturą.

Jednym z wydarzeń przygotowanych przez uczniów w formie projektu były Szkolne Targi Książki. Pracowało nad nimi kilkanaścioro miłośników książki, którzy promowali udział w wydarzeniach poświęconych książce i sięganie po nią.

Odwiedzający „targową salę” poznawali nowości czytelnicze, rozwiązywali zagadki, brali udział w loterii fantowej, słuchali ciekawych opowieści. Niektórzy wzbogacili się o różne gadżety czy książki do własnej biblioteczki.