Poradnik - Jak organizować dzień?

Drukuj
Opublikowano
I.D. Odsłony: 152

Jak organizować dzień?

1. STWÓRZ LISTĘ ZADAŃ. Stworzenie listy zadań do wykonania jest podstawą odpowiedniej organizacji.

2. WSTAWAJ WCZEŚNIEJ. Do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać- każdy wie, o co chodzi :) mając teoretycznie wolny dzień - powiedzmy, sobotę - wstając o 8:00 zrobimy o wiele więcej rzeczy, niż wstając o 10:00. Proste, prawda?

3. USTAL PRIORYTETY. W pierwszej kolejności rób to, co jest najważniejsze. Lepiej zrobić coś raz, a porządnie, a inne rzeczy wykonać później - z podobną starannością i skupieniem :)

4. NIE ODKŁADAJ "NA POTEM". Odkładanie "na potem" - znacie to, prawda?. Ale gdy masz (pozornie) dużo czasu, to lepiej zrób od razu coś, co masz zaplanowane. Po pierwsze - zawsze lepiej mieć "z głowy", po drugie - łatwo się rozleniwić:)

5. RÓB TEŻ KRÓTKIE PRZERWY. Na przykład 10-minutowe. W ich trakcie "masz prawo" do nicnierobienia :)Warto wstać na chwilę ( i "rozprostować kości"), albo odwrotnie - usiąść, aby nogi odpoczęły, gdy jesteśmy w ciągłym ruchu.

6. NIE SIEDŹ DO PÓŹNA.  W nocy wydajność maleje, nie chce się myśleć no i ciężej się zapamiętuje. Nie mówiąc już o tym, że następnego dnia ciężko wstać o "przyzwoitej" porze.