Projekt „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

E. B. Odsłony: 83

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”.

Projekt ma na celu integrację międzypokoleniową, w której dzieci i młodzież w ciekawy i komunikatywny sposób poinformują osoby starsze ze swojego otoczenia,  jak nie stać się ofiarą oszustwa. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów.
      Zadaniem uczniów jest wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora, (babci, dziadka, cioci, wujka, sąsiada ze swojego otoczenia). Po wykonaniu zadania, należy poinformować o tym wychowawcę.
       Podczas wykonania zadania należy zachować wszelkie środki ostrożności, jakie stosuje się  w obecnej sytuacji w naszym kraju. Forma wykonania zadania jest dowolna. Może to być plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub rozmowa telefoniczna, można też korzystać z mediów społecznościowych.

Do dzieła!