Szkoła na łące

Drukuj
Opublikowano
A. Kuziel Odsłony: 1464

Lutowe warsztaty poświęcone były łące. Młodzi tropiciele tajemnic przyrody przyjrzeli się najmniejszym mieszkańcom zielonych terenów, przeanalizowali budowę ich odwłoków, wielkość, ilość odnóży, rozkład skrzydeł, a także barwę i charakterystyczny wzór: kropki, paski poprzeczne i pionowe itp.

 

Tak się złożyło, że w momencie, kiedy uczestnicy z lupami mieli wyruszyć na obserwacje, padał deszcz. Ale i z tym sobie poradzili. Przy użyciu dostępnych materiałów - atlasów roślin i zwierząt - na arkuszach papieru powstały łąki. Dzięki temu, jako badacze tajemniczej przyrody uczestnicy zajęć odkryli wielki świat maleńkich stworzeń i roślin łąkowych.

W ramach podsumowania zajęć, uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy. Zaobserwowane przez nich cuda natury na trwałe wpisały się w obraz najbliższego im środowiska. A to Polska właśnie…