Woda - eliksir życia

Drukuj
Opublikowano
A. Kuziel Odsłony: 1376

Marcowe warsztaty miały charakter doświadczalny. Tym razem uczestnicy zajęć badali właściwości fizykochemiczne wody z rzeki Kamienica.

Z taśmą mierniczą, termometrem, krążkiem Secchiego wyruszyli nad badany zbiornik. Zgodnie z przygotowanymi kartami pracy „tropiciele” określili rodzaj dna, ocenili przejrzystość wody, głębokość rzeki, taśmą mierniczą zmierzyli koryta rzecznego.

Po pobraniu próbek, badacze wrócili do sali lekcyjnej, gdzie czekały ich kolejne pomiary, tym razem z użyciem testów do badania wody „Testlab”. Dodając odczynników chemicznych określili ph wody,  zawartość jonów amonowych, azotanów .

            Podsumowując warsztaty, uczniowie przyznali, że podjęte działania dostarczyły im dobrej zabawy, ale także dały możliwość odkrycia tajemnic niebieskiego żywiołu.