Programy i projekty

"OWOCE W SZKOLE"


Uczniowie klas I- III naszej szkoły ponownie uczestniczą w programie Agencji Rynku Rolnego „OWOCE W SZKOLE”. Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Przez dwa dni w tygodniu uczniowie otrzymują jednorazowo porcję, składającą się z wybranego produktu owocowego i warzywnego. Uczniowie rozumieją dobrodziejstwa, jakie dają ich małym organizmom owoce i warzywa, dlatego chętnie piją soki i chrupią marchewkę. Więcej informacji na stronie:

 


Uczniowie naszej szkoły objęci są programem „MLEKO W SZKOLE”. Program promuje zdrowe odżywianie zachęcając dzieci i młodzież do spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz kształtuje trwałe nawyki konsumpcji mleka i jego przetworów. Program „Mleko w szkole" ma także edukacyjny charakter przyczyniając się do zwalczania otyłości. Ponadto jest bardzo ważnym elementem wspierania odżywiania dzieci i młodzieży. 


 

"KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

Uczniowie klas I naszej szkoły realizują program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka". Jego celem jest edukowanie dzieci na temat bezpieczeństwa w 3 obszarach:  w domu, w szkole i w drodze do szkoły. Obecnie trwają zajęcia, prowadzone na podstawie materiałów Klubu Bezpiecznego Puchatka. Uczniowie klas I otrzymali książeczki z grami i zabawami o tematyce bezpieczeństwa, a rodzice – broszury informacyjne z poradami, które powinni przekazać swoim pociechom. Mamy nadzieję, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów, a nasza szkoła nabędzie prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Więcej informacji na stronie programuKlubu Bezpiecznego Puchatka.

 


 

PROGRAM SZKOLNE KASY OSZCZĘDNOŚCI


W naszej szkole działa SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem BankuSpółdzielczego w Limanowej. Opiekunem SKO została pani Iwona Czartowska. Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej.

SKO uczy dzieci:

  • odpowiedzialnego i mądrego dysponowania pieniędzmi,
  • pozytywnego spojrzenia na oszczędzanie,
  • przedsiębiorczego zdobywania środków finansowych na SKO,
  • przeznaczania pieniędzy na konkretny cel,
  • racjonalnego i systematycznego zarządzania finansami,
  • zasad funkcjonowania instytucji bankowej i rachunku bankowego.

Taka wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów w dzieciństwie będą procentować w ich dorosłym życiu.

Już 20 stycznia 2014 r. rusza kolejna edycja kultowej gry przygotowanej przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. Handluj wirtualnymi towarami, buduj międzyplanetarne imperium, bądź najlepszym biznesmanem w całej Galaktyce! Zapytaj nauczyciela o kod Twojej szkoły i zarejestruj się na www.bs.limanowa.pl/grasko.html  „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.


Program składa się z:

Pakietów edukacyjnych „Droga i Ja” – unikatowego zestawu dydaktycznego dla uczniów i nauczyciela, składającego się z zeszytów ćwiczeń, testów, materiałów dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego


Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa – prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach. W ramach SKB prowadzone są liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.


„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to największy tego rodzaju program na świecie realizowany przez koncern motoryzacyjny. Swoim zasięgiem obejmuje już 35 na krajów na świecie, udział w nim wzięło do tej pory ponad 12 milionów dzieci, z czego prawie 804 500 z Polski.

 


 

 

Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to, że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół.

 

 

 

 

 

22 października 2013 uczniowie klas I - III ubejrzeli spektaklpt. "Calineczka"

w bezpośredniej transmisji  z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.