„Zdrowe żywienie rodziny kluczem do zdrowego żywienia dzieci…”

Powszechnie wiadomo, że prawidłowe żywienie jest jednym z czynników, które mają wpływ na harmonijny rozwój i zdrowie dziecka. Odpowiednia dieta zapewnia dziecku sprawność fizyczną, zdolność do nauki oraz chroni przed niedoborami energii i składników odżywczych, a także przed rozwojem chorób powstających na tle wadliwego żywienia. Należy o nią zadbać w szczególności, kiedy dziecko intensywnie się rozwija i potrzebuje energii, by sprostać codziennym szkolnym obowiązkom. Prawidłowa dieta ucznia jest punktem wyjścia do jego sukcesu.

Czytaj więcej: „Zdrowe żywienie rodziny kluczem do zdrowego żywienia dzieci…”

Zdrowo, witaminowo, pomarańczowo, czyli- DZIEŃ MARCHEWKI

 W ramach realizowanego w szkole programu „Szkoła Promująca zdrowie” i comiesięcznych apeli pod hasłem „Jedz warzywa i owoce, bo to zdrowe i urocze” obchodziliśmy w listopadzie Dzień Marchewki.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka o marchewce. W dniu apelu wszyscy uczniowie założyli coś pomarańczowego i obejrzeli krótki występ w wykonaniu klasy 2b. Była piosenka, wiersz i wiele ciekawostek o marchewce.

Czytaj więcej: Zdrowo, witaminowo, pomarańczowo, czyli- DZIEŃ MARCHEWKI

Dzień jabłka

Nawiązując do realizowanego w szkole programu „Szkoła promująca zdrowie" chcemy w kolejnych miesiącach zaprezentować Wam walory najpopularniejszych owoców i warzyw. W październiku głównym bohaterem jest jabłko. Dlaczego? Bo późne lato i wczesna jesień kojarzą się z jabłkami.

Czytaj więcej: Dzień jabłka