Dobro zawsze wraca

Bieg życia napędza codzienną aktywność, która często uniemożliwia dostrzeżenie problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych wokół nas. Magia świąt sprawia, że zwalniamy tempo naszego życia i pragniemy podzielić się z innymi dobrym słowem, gestem lub tym co posiadamy, bo nic nie sprawia większej radości niż widok uśmiechniętego człowieka.

Czytaj więcej: Dobro zawsze wraca

Góra Grosza 2018

W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły prowadzili akcję charytatywną „Góra Grosza”, której głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a  patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nad akcją czuwał Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Uczniowie zbierali monety  od 27 listopada do 11 grudnia, po zakończeniu zbiórki uczniowie przeliczyli pieniądze, zebrano łączną kwotę 123,69 zł. Po sporządzeniu protokołu odpowiednio zapakowane monety zostaną przesłane do Fundacji.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza „góra grosza” z dnia na dzień się powiększała!

Narkotykom mówimy - Nie!

 Współczesna młodzież coraz częściej sięga po środki odurzające. Jak pokazują badania – najczęstszą tego przyczyną są osobiste problemy lub zwykła, ludzka ciekawość. Nie od dziś wiadomo, że zdobycie narkotyków nie jest żadnym wyzwaniem i że o ile łatwo je zdobyć, o tyle trudno się z nimi „pożegnać”.

Czytaj więcej: Narkotykom mówimy - Nie!