• Regulamin konkursu "Klasa na medal"

• 22.12.2023 09:03
      • Regulamin
      •  REGULAMIN KONKURSU

„KLASA NA MEDAL”

I Czas trwania konkursu:

Konkurs rozpoczyna się 09. 10. 2023 roku, a kończy 14. 06. 2024 r.

II Cele konkursu:

• integracja społeczności szkolnej;
        • dostrzeganie i wzmacnianie mocnych stron uczniów;
        • wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji zgodnej z zasadami fair-play;
        • aktywizowanie i motywowanie uczniów do pracy na rzecz klasy i szkoły;
        • rozwijanie kultury osobistej;
        • pobudzenie do odpowiedzialności za siebie i innych;
        • tworzenie tradycji szkolnej.

III Zasady konkursu:

• W konkursie biorą udział klasy 4-8 .
        • Nad przebiegiem konkursu czuwa komisja w składzie: Dyrektor Szkoły oraz opiekunowie SU.
        •  Klasa, która na zakończenie roku szkolnego zgromadzi największą ilość punktów wygrywa „rywalizację” i otrzymuje I miejsce oraz tytuł „Klasa na medal” i nagrodę niespodziankę. W konkursie przyznawane są też miejsca II-III. Tytuł i miejsca przyznawane są w kategorii klas 4-6 i 7-8.
        •  Jeżeli na zakończenie roku szkolnego po podsumowaniu punktacji okaże się, że dwie klasy mają taką samą liczbę punktów pod uwagę będzie brana frekwencja i średnia klasy z całego roku.
        • Dyrektor szkoły w sytuacjach nieprzewidzianych w regulaminie może dodać lub odjąć od 0-10 punktów.
        • Wyniki rywalizacji systematycznie aktualizowane będą na stronie internetowej szkoły.
        • Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo wprowadzenia dodatkowych konkurencji po wcześniejszym ogłoszeniu tych zmian społeczności szkolnej.
        •  Odwołania (muszą być uzasadnione) są przyjmowane na piśmie do 5 dni od ogłoszenia końcowych wyników z danego miesiąca. Uzasadnione odwołania składa wychowawca do komisji.

IV Kategorie - Klasy będą zdobywać punkty za:

A. NAUKA I FREKWENCJA

•  Średnia klasy: na końcu pierwszego i drugiego półrocza klasy otrzymają punkty za średnie klas – średnią klasy mnożymy razy 10 i otrzymujemy ilość punktów zdobytą przez klasę (np. 4,1*10 = 41 punktów).
        • Oceny celujące: za każdą szóstkę, jaką otrzyma uczeń na koniec półrocza z przedmiotów: historia, język polski, język angielski, język niemiecki, matematyka, przyroda, biologia, geografia, chemia, fizyka- klasa uzyskuje 10 punktów.
        • Wzorowa frekwencja: każdy uczeń, który nie opuści ani jednej godziny wypracowuje dla klasy 15 punktów (za półrocze).
        • Średnia z zachowania na końcu pierwszego i drugiego półrocza klasy otrzymają punkty za zachowanie- średnia z zachowania  mnożona  przez 10.
        1. KONKURSY I ZBIÓRKI  CHARYTATYWNE  ORGANIZOWANE PRZEZ SU
        2. grudniu Samorząd Uczniowski będzie ogłaszał  konkurs „Choinka bożonarodzeniowa”– za zajęcie miejsca w tym konkursie klasy otrzymają następującą ilość punktów:
        1.     miejsce- 30 pkt.
        2. I  miejsce- 20 pkt.
        3.   miejsce- 15 pkt.
        1. 10 pkt.
        1. lutym Samorząd Uczniowski ogłosi   Konkurs klas na największą ilość rozdanych walentynek: za zajęcie miejsca w tym konkursie klasy otrzymają następującą ilość punktów:
        1.     miejsce- 30 pkt.
        2. I  miejsce- 20 pkt.
        3.   miejsce- 15 pkt.
        1. 10 pkt.
        • Zbiórki i akcje organizowane przez SU. Po  ich zakończeniu brana będzie pod uwagę zebrana przez poszczególne klasy ilość/waga. Klasa może otrzymać punkty za zajęcie
        1. 30pkt.
        2. 20pkt.
        3. 15pkt.
        4. pozostałych klas po 10pkt za udział w zbiórce.

C. ESTETYKA KLASY/SZKOŁY

• Gazetka klasowa: ścienna gazetka klasowa powinna być „odświeżana” i dlatego Samorząd będzie ogłaszał raz w miesiącu na ściennej gazetce SU tematykę gazetki oraz termin sprawdzania przez Komisję realizacji tego zadania. Komisja może przyznać klasie za przygotowanie gazetki maksymalnie:

Im-30pkt.

IIm-20pkt.

IIIm-15pkt.

Wyróżnienie-10pkt.

D.UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH.

Szkolne

Gminne

Powiatowe i wyżej

I m

15pkt

20pkt

25 pkt

II m

10pkt

15 pkt

20 pkt

III m

5pkt

10 pkt

15 pkt

udział

3pkt

5 pkt

10 pkt

Zapraszamy do zmagań o  zaszczytny tytuł „KLASA NA MEDAL” ORAZ NAGRODĘ NIESPODZIANKĘ.

Przewodniczący SU