• Programowanie uczy jak myśleć

20.02.2024

W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie  programują roboty Photon i posługują się programem Photon EDU.

Roboty edukacyjne, wyposażone w diody, czujniki, mikrofony i kamerki, angażują uczniów, którzy przy ich pomocy chętniej uczą się nowych zagadnień. Praca z robotem rozwija zdolności logicznego myślenia i analizy. Robot edukacyjny pozwala na zapoznanie się z tym jak funkcjonują nowe technologie. Uczniowie mają możliwość sterowania robotem na odległość i programowania go, przez co mogą zapoznać się z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie robota staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić trudniejsze tematy szkolne, a także zagadnienia z informatyki.

• Zabawa karnawałowa

09.02.2024

Bal karnawałowy dla  dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą  wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 8 lutego 2024r. Tego dnia  już od rana  w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Uczniowie przebrani  byli za bohaterów z różnych bajek oraz  filmów, a także za służby mundurowe.

Kiedy zabrzmiały  pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Bawiliśmy  się znakomicie!

• Nauczyciel na medal

02.02.2024

19 stycznia 2024 r. w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca „Plebiscyt  Edukacyjny 2023” zorganizowany  przez redakcje Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. W kategorii „Nauczyciel Roku klas IV-VIII” laureatką została Dorota Chrobak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy.

Uroczysta gala podsumowująca etap powiatowy i wojewódzki odbyła się w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Nagrody wręczał Maciej Kwaśniewski - redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”, życząc pedagogom, by udało im się wychować uczniów, którzy potrafią samodzielnie myśleć.

Po nominacji, która już była dla mnie wyróżnieniem i zaskoczeniem, przyszedł czas na podium, co przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Zajęłam zaszczytne 1 miejsce w kategorii Nauczyciel klas IV-VII w powiecie limanowskim  i  województwie małopolskim oraz 3 miejsce w Polsce. Po „honory” wybiorę się na Ogólnopolską Galę do Warszawy, na Zamek Królewski, gdzie też usłyszy cała Polska o Kamienicy. Pragnę z całego serca podziękować WSZYSTKIM, którzy dostrzegli i docenili moją pracę. Dziękuję za każdy głos rodzicom moich wychowanków, uczniom, wszystkim znajomym i mi życzliwym. Zajęcie najwyższego miejsca w plebiscycie jest dla mnie ogromnym zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem, by jeszcze bardziej  zaangażować się i sprostać wymaganiom, które stawia przede mną współczesna szkoła. Nie chcę zawieść moich uczniów i ich rodziców. Jest też motywacją do podejmowania wyzwań i inicjatyw dla dobra uczniów i na ich rzecz – mówiła po gali nagrodzona Dorota Chrobak.

Partnerem honorowym plebiscytu był Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

źródło: https://www.kamienica.net.pl/pl/313/7759/nauczyciel-na-medal.html

Środa 15.05.2024