Od kilku lat w ramach Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo obchodzimy w naszej Szkole Tydzień Dbania o Relacje w tym roku odbędzie się od 6 listopada.
O trzeciej klasie, która jeździła koleją...
18.10.2023Zainspirowani fimową historią Lampo - psa, który jeździł koleją, postanowiliśmy i my wybrać się w podróż tym środkiem transportu.
17.10.2023 r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Muszyny. Autokarem dotarliśmy na Dworzec Kolejowy w Nowym Sączu. Zwiedziliśmy odremontowany budynek, podziwialiśmy starą lokomotywę oraz rozpoznawaliśmy sceny z filmu "O psie, który jeżdził koleją", który kręcony był właśnie na sądeckim dworcu. Następnie nowoczesnym składem Polregio wyruszyliśmy w podróż do Muszyny. Dla większości, była to pierwsza podróż pociągiem, co zapewniło ogrom atrakcji i pozytywnych przeżyć.
Na miejscu w Muszynie udaliśmy się do Ogrodów Biblijnych. To artystyczna wizja Słowa Bożego. Ukazują sceny ze Starego i Nowego Testamentu. W Ogrodach spotkać można rośliny znane z Biblii, występujące naturalnie w Jerozolimie i Palestynie. Muszyńskie Ogrody Biblijne są czwartym i największym w Polsce tego typu obiektem. Ogrody Biblijne w Muszynie pokazują, że od stworzenia Świata ogród był bardzo istotny, a wszystko zaczęło się w ogrodzie Eden, w którym panowała harmonia między stworzeniami i Stwórcą.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były Ogrody Sensoryczne. To sprzyjające relaksowi, pełne ciszy i spokoju miejsce. Muszyńskie ogrody sensoryczne zaprojektowane są tak, by w zintensyfikowany sposób oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Oprócz funkcji poznawczej poprzez zabawy edukacyjne pomagają w budowaniu więzi interpersonalnych.
Uduchowieni i zrelaksowani udaliśmy się w podróż powrotną do domu.
To był niezwykle udany dzień dla naszych trzecioklasistów.
29
Ślubujemy
11.10.2023Cóż tu powiedzieć – egzamin zdany!
Takich pierwszaków chętnie witamy!
Sporo już wiecie, sporo umiecie,
dalej się tutaj kształcić będziecie!
A wytrwałości niech nie brakuje,
niech Was z daleka mijają dwóje,
niech Was jedynki nie spotykają,
a szóstki same się do Was pchają!2335
Światowy Dzień Uśmiechu
07.10.2023W piątek 6 października obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”. To radosne święto, przypada zawsze w pierwszy piątek października i jest obchodzone od 1999 r. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 r. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi- bezinteresowny uśmiech i radość.
Uśmiechów w naszej szkole dzisiaj nie brakowało, to między innymi za sprawą humoru z zeszytów uczniów i żartów, które uczniowie mogli czytać na szkolnych korytarzach. Każdy otrzymał również symbol żółtej uśmiechniętej buźki, a uczniowie klas 1-3 wzięli udział w happeningu. Podczas akcji dzieci rozdawały napotkanym osobom radosne emotki życząc miłego dnia. Nasza akcja wywoływała uśmiech na twarzach innych. I o to chodziło!!!
Wszyscy bawili się świetnie. Miejmy nadzieję, że radosny uśmiech będzie nam towarzyszył każdego dnia, nie tylko od święta.
E.A.
1013
Wycieczka do Warszawy
07.10.2023Podczas wycieczki z okazji Dnia Dziecka w 2022 r., uczennica kl.6a Oliwia Piaskowy wygrała wycieczkę do Warszawy dla swojej klasy, sponsorowaną przez posła Andrzeja Guta Mostowego.
2-3 października 2023 r. uczniowie klas 6a, 7a oraz Samorząd Uczniowski udali się do stolicy. Dzięki olbrzymiemu wsparciu finansowemu przez pana Andrzeja Guta-Mostowego uczniowie zwiedzili: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Sejm oraz Stadion Narodowy. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i wsparcie finansowe.
9
Najmłodsi programują
03.10.2023Programowanie to umiejętność, którą powinno posiadać każde dziecko XXI wieku.
Nowy rok szkolny dla najmłodszych uczniów jest pełen wyzwań i niespodzianek. Uczniowie klas Ib i IIIa uczestniczą od września w zajęciach rozwijających zainteresowania: MegaMisja - nauka programowania dla dzieci.
Głównym celem zajęć jest nauczenie dzieci rozwiązywania problemów za pomocą wymyślonego przez nich sposobu czyli algorytmu. Uczniowie już od pierwszych lat szkoły podstawowej powinni uczyć się kodowania oraz takiego rodzaju rozumowania, które prowadzi do rozwiązywania problemów. Rozwijają wtedy myślenie kreatywne i doskonalą umiejętności analityczne. Od prostego rytmu czy kodu do programu komputerowego prowadzi prosta droga. Im wcześniej dziecko nią podąży tym prędzej i łatwiej odniesie sukces. Uczniowie bawiąc się wymyślają animacje i nawet nie wiedzą, że tworzą program komputerowy. Uczą się rozwiązywać problemy przy użyciu komputera, a w dzisiejszych czasach i tych nadchodzących to bezcenna umiejętność. Do tego jeśli nauka programowania odbywa się w zespole, to ma dodatkowe wartości, bo uczy pracy w grupie, współdziałania. Pierwszoklasiści bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, ponieważ są prowadzone w formie zabawy z użyciem maty edukacyjnej, kolorowych kubeczków do kodowania,tabletów i laptopów. Za nami już pierwsze spotkanie z Photonem, robotem do nauki programowania dla dzieci.
Kolejnym krokiem ku nauce programowania będzie możliwość poznania aplikacji Scratch Junior oraz tworzenie swoich pierwszych programów. Uczestnicy zajęć będą tworzyli przeróżne projekty przy okazji ucząc się: animacji, funkcji nagrywania głosu, wykorzystywania startów warunkowych, zastosowaniu pętli w tworzonych skryptach, debugowania błędów w swoich projektach.
3
W gospodarstwie agroturystycznym
03.10.202326 września uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Gospodarstwo Agroturystyczne „Gorczańska koliba” wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich Kamienica Górna .
Nasze urocze gosposie opowiedziały o zwyczajach i tradycjach związanych z wypiekiem chleba. Uczniowie mieli okazję sami rozwałkować ciasto i upiec tradycyjne placki na blasze. Kolejnym punktem było spróbowanie pysznego , kamienickiego żurku. Później z ciasta krucho - drożdżowego przygotowali doskonałe rogaliki z marmoladą, (każdy z nich ma przepis ,może się podzielą?). Na zakończenie przy pomocy kochanych pań upiekli racuszki z jabłkami. Do szkoły wrócili najedzeni, a niektórzy część smakołyków zanieśli do domu ( smakowało?) To był wspaniały, pełen wrażeń dzień.
7
BohaterON w naszej szkole
03.10.2023BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 90 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historycznopatriotyczną.
Link do materiałów edukacyjnych: http://bohateronwtwojejszkole.pl/materialy
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024